Ubytovna Košická
spousta
možností
zábavy

navštivte zábavní podniky

bílí tygři
ZOO Liberec

nezapomeňte na návštěvu ZOO Liberec

 

iQLANDIA

iQlandia

IQLANDIA představuje moderní centrum pro popularizaci vědy s 3D planetáriem a více než stovkou originálních exponátů. Svět vědy je zde pojatý zábavnou formou, která vás opravdu překvapí! Představujeme svět poutavých experimentů a zábavy.

Lze se zde setkat s jediným robotem jenž kvalitně napodobuje člověka, zažít pravé astronautské cvičení, tanec blesků a ohnivou bouři. Můžete se zde zábavnou formou seznámit s fungováním lidského děla a dalších všedních věcí kolem nás. IQLANDIA poskytuje odpověď na vaše otázky v zábavné formě.

 

Okolí Liberce

Město Liberec leží v liberecké kotlině mezi Ještědským hřbetem a Jizerskými horami. Nachází se blízko trojmezí státních hranic s Německem a Polskem. Za 30 minut jízdy autem můžete být jak v Německu, tak v Polsku. Můžete navštívit zahraniční turistické cíle a při zpáteční cestě ještě uskutečnit nákup v zahraničí.

Liberec nabízí návštěvníkům celou řadu turistických zajímavostí. Město se pyšní mnoha významnými budovami. Mezi nejznámnější patří radnice, divadlo F. X. Šaldy, Severočeské muzeum, Liberecký zámek, Oblastní galerie.

 
 

Ještěd

Hora Ještěd, vysoká 1 012 m, tvoří přirozenou dominantu Liberce. Originální konstrukce rozhledny na vrcholu ve tvaru rotačního hyperboloidu byla postavena podle projektu ing. Arch. K. Hubáčka, který byl za návrh oceněn prestižní Perretovou cenou. Nejvyšší část slouží radiokomunikacím, v dolních podlažích je vyhlídková restaurace a hotel. Přímo na vrchol lze vyjet autem. Pěší turisté mohou absolvovat poměrně náročný výstup. Na vrchol se také dostanete nejstarší zachovalou kabinovou kyvadlovou lanovkou v republice. Rozhled z vrcholu obsáhne Orlické hory, Krkonoše, Jizerské hory i nejvzdálenější kupy Českého Středohoří.

Příznivci zimních sportů přivítají několik lyžařských vleků a kvalitních sjezdovek.

 

Aquapark Babylon

Nákupní a zábavní centrum pro celou rodinu zahájilo provoz v listopadu 1998. Mezi nejnavštěvovanější atrakce patří Aquapark, wellness, IQ park, labyrint, lunapark. Dále je vám k dispozici celá řada restauračních provozů, diskotéka, internetová kavárna, herny, dětský koutek, laser game, bowling.

 
 

ZOO Liberec

Liberecká ZOO je nejstarší v České republice. Specializuje se na chov vzácných a ve volné přírodě ohrožených druhů zvířat. Je zařazena do Evropského záchranného programu. Raritou mezi zvířaty jsou bílí tygři. Zajímavé je předvádění lachtanů v době krmení. Návštěva ZOO patří mezi velké zážitky.

 

Botanická zahrada Liberec

Botanická zahrada se skládá z 9 pavilonů, kde můžeme obdivovat masožravé rostliny, orchideje, kamélie, kapradiny, australskou flóru, kaktusy rostoucí hlavou dolů, pavilon akvárií a terárií a mnoho dalších vzácných rostlin.

Přístup do komplexu botanické zahrady je pojat jako prosklený tunel vedoucí velkým akváriem, což nabízí nevšední pohled na ryby plovoucí nad hlavou návštěvníka.

 
 

Zámek Frýdlant

Frýdlant je jednou z nejnavštěvovanějších historických památek v České republice. Bylo zde otevřeno první hradní a zámecké muzeum ve střední Evropě již roku 1800. Z původního gotického hradu byl během staletí přestavěn na rozlehlý renesanční zámek s bohatou výzdobou a rozsáhlými sbírkami nesmírné historické a umělecké ceny. Historicky cenné jsou i domy před hradem.

 

Zámek Sychrov

Původně patrový barokní zámek s věží, později prošel klasicistní a novogotickou přestavbou. Romantickou podobu získal především díky knížecímu staviteli Josefu Pruvotovi. Stěny zámku zdobí nesmírně cenné olejomalby předků Rohanů a francouzských králů. Za prohlídku stojí rozlehlý anglický zámecký park.

 
 

Bazén Liberec

Plavecký bazén Liberec je určen pro širokou veřejnost. K plavání slouží 50 m závodní bazén s osmi dráhami, skokanskou sekcí s prknem 1 a 3m a skokanskou věží 5m. Pro milovníky adrenalinu je k dispozici tobogan dlouhý 150 metrů a 35 centimetrů, který je určen pro návštěvníky od 6ti do 99 let. Mezi další atrakce patří „divoká řeka“, vířivky, a vodní jeskyně.